Modele te ndryshme tortash

Mbishkrimi i papërshtatshëm për festë fëmijësh 2. Lyeni tepsinë dhe de Koren në furrë. Në Koren e pjekur Qitni shurupin e zier nga 250 g sheqer, 500 ml ujë, 1 sheqer vaniljeje. Të nxehtën në të nxehtë dhe lëreni të ftohet në TEPSI. – 5 vezë, – 5 lugë sheqer, – 5 lugë miell, – 2 lugë kakao, – 1 qese pluhur për ëmbëlsira, – 500 ml Qumësht. – 250 g sheqer – 500 ml ujë, – Sheqer vaniljeje. 1. Tundni 5 të bardhë të vezëve me 5 lugë sheqer, shtoni 5 të verdhë të vezëve, 5 lugë miell, 2 lugë kakao dhe pluhur për ëmbëlsira. Mirëpo, ka të Tillé që për ditëlindjen e parë, kanë kërkuar tortë ku shfaqen imazhe me gjueti, fëmijë Duke piré birrë, APO përmbajtje eksplicite, transmeton telegrafi. NUK mungojnë As kafshët, që janě vendosur në pozita të PA lakmueshme që do t`i vinin në siklet të ftuarit.

/Telegrafi/Ditëlindjet e fëmijëve zakonisht organizohen me balona, Lodra dhe ëmbëlsira të ndryshme, ndërsa momenti kryesor është fryrja e qirinjve të tortës. Ndaj, pikërisht Kjo e fundit duhet të ketë pamje të dashur për fëmijë. Pirja e birrës nga fëmijët NUK është aspak e pranueshme “mirë që fëmijët NUK i mbajnë MEND ditëlindjet e para, sepse do të Ishte shumë Keq”, është një koment Lidhur me Rastin. Ka të Tillé që kanë kërkuar që në shtresën e sipërme të shkruhet Hooters, që është një zinxhir lokalesh Nate, Ku kamerieret punojnë shumë të zhveshura. – 5 lugë miell, – 100 g sheqer, – 1 sheqer vaniljeje. 3. Filli: nga 0,5 l Qumësht, 5 lugë miell, 100 g sheqer dhe sheqer vaniljeje Zieni me Kremin e bardhë. Kur të ftohet, shtoni 250 g gjalpë të përzier me 1 lugë sheqer pluhur.

FILLIN e bardhë qiteni MBI Kore. Sipër Fillit të bardhë Qitni 3 shtanglla çokollate të shkrirë me Pak gjalpë. PA dashje APO qëllimisht, në DISA Torta janě shfaqur imazhe të padëshiruara..

Share it